KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12509232
nr 1250 9232
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Teckning, Ansikte, signerad. Med dedikation. Motivet: 28x19
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
300 kr
måndag 29 april 2019
kl 19:32:59
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander